Urodziny w innych krajach

Rosja – W Rosji dzieci w dzień swoich urodzin otrzymują prezenty w szkole. Bardzo często to nauczyciele obdarowują dzieci kwiatami, kredkami lub książkami.

Argentyna – Zabawnym zwyczajem w Argentynie jest ciągnięcie solenizanta za ucho. Według tradycji należy pociągnąć dziecko za ucho, za każdy przeżyty przez nie rok. Piękny jest zwyczaj tańczenia tanga w rocznicę piętnastych urodzin.

Brazylia – Słodkim urodzinowym zwyczajem w Brazylii jest zjadanie przez dzieci cukierków w kształcie owoców i warzyw. Z okazji dziecięcego święta domy dekorowane są banerami, oraz papierowymi kwiatami.

Chiny – W Chinach urodziny uważane są za szczególnie ważne wydarzenie. Bardzo ciekawym zwyczajem jest umieszczanie na podłodze wokół dziecka różnych przedmiotów i zabawek, jak np. monety, lalki, książki.

Egipt – W Egipcie urodzinowe przyjęcie zorganizowane z okazji pierwszego roku życia, upływa na śpiewie i tańcach.

Ekwador – Ekwadorczycy większą uwagę przywiązują do świętowania imienin, niż urodzin. W urodziny zazwyczaj otrzymuje tu telefony oraz kartki z życzeniami.

Ghana – W Ghanie dzieci dzień urodzin dzieci zaczynają od specjalnie na tę okazję przygotowanej uczty – zwanej oto. To jest pasztecik sporządzony z puree słodkich ziemniaczków i jajek, usmażony na oleju palmowym.

Holandia – W Holandii urodziny określane są jako „ukoronowanie roku”. Nie dziwi zatem zwyczaj obdarowywania z tej okazji solenizantów wielkimi prezentami.

Indie – W Indiach na pierwsze urodziny dziecku goli się głowę. Usunięcie włosów jest tu symbolem odnowienia duszy.

Japonia – W Japonii przez bardzo długi czas, dzieci obchodziły swoje urodziny 1 stycznia, a zatem podczas oficjalnego rozpoczęcia w większości krajów Nowego Roku.

Korea Płd. – W Korei w setnym dniu urodzin dziecka organizowane jest małe święto, aby uczcić fakt, że przeżyło szczęśliwie ten okres.

Kuba – Na Kubie piętnastoletnie dziewczyny szczególnie wyczekują na swoje piętnaste urodziny. W tym szczególnym dniu, każda z nich zamienia się w królewnę, swoim wyglądem przewyższając nie jedną pannę młodą.

Meksyk – Urodziny w Meksyku to prawdziwy raj dla oka! Na imprezę urodzinową ludzie przebierają się w kolorowe i fantazyjne stroje, często nawiązujące do tematyki etnicznej.

Nepal – Popularnym zwyczajem urodzinowym w Nepalu jest umieszczanie na czole dziecka mieszkanki ryżu i jogurtu. Ta nieco dziwna mikstura, ma pomóc w obdarzeniu dziecka pomyślnością.

Nigeria – Zwyczaj obchodzenia urodzin w Nigerii został zaczerpnięty pod wpływem kultury zachodniej. Szczególne znaczenie mają tu pierwsze, piąte, dziesiąte i piętnaste urodziny.